سایت دوست داران حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی گلپایگانی
قسمتی ازسخنرانی مرحوم آیت الله العظمی صافی در شب ولادت امام مجتبی علیه السلام مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
جمعه, 20 تیر 1393 ساعت 11:00

امشب که شب ۱۵ ماه رمضان است به قول مشهور شب ولادت با سعادت حضرت مجتبی ( صلوات الله و سلامه علیه) است به طوری که اهل سیره و مورخین نقل می کنند ولادت با سعادت آن حضرت در سال دوم یا سوم از هجرت واقع شد پسر بزرگ امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا و کسی که در دامان پیغمبر تربیت یافت و همینطور با پیغمبر بود تا پیغمبر از دنیا رفت ، تربیت یافته آن مکتب و خصائص و صفاتی که برای یک پیشوا لازم است در وجود مبارکش به حد اکمل موجود بود . کسی که همانطوری که در روایات عامه و خاصه هست آن همه سفارشات و توصیه ها را پیغمبر اکرم نسبت به آن بزرگوار و برادر بزرگوارش فرمود، به طوری محبوب پیغمبر بود که حتی اگر به دوش پیغمبر می رفت و پیغمبر مشغول نماز و دز سجده بود ،سجده را برای خاطر حضرت مجتبی طولانی می کرد، حتی همانطور که از روایت استفاده می شود وقتی که پیغمبر در منبر مشغول صحبت بود حضرت مجتبی وارد شد پایش لغزید و به زمین افتاد پیغمبر از منبر پایین آمد و رفت برای اینکه فرزند خودش را دستگیری کند و نسبت به اوعنایت بفرماید.

درباره او و برادرش فرمود : الحسن و الحسین امامان قاما او قعدا حسن و حسین دو امام و پیشوای مردم هستند که چه بایستند و و قیام به وظایف امامت کنند و چه بر حسب مصلحت عقود کنند و در خانه بنشینند یا باز در روایت دیگر فرمود: سیدا شباب اهل الجنة ، این دو بزرگوار حسن و حسین دو آقای جوانان اهل بهشتند ، یا درباره آن بزرگوار فرمود حسن ریحانه من است و خداوند متعال به وسیله او بین دو دسته از مسلمان ها صلح برقرار می کند.

حالا در موضوع حضرت مجتبی اگر انسان بخواهد درباره صفات و خصائص ذاتی آن بزرگوار صحبت کند وقتهای طولانی لازم دارد حتی وقتی که انسان سیره گذشتگان را نگاه می کند یک عده از مردمی که از روی جهالت تسلیم مقام امیر المؤمنین هم نبودند اما تسلیم مقام حضرت مجتبی بودند .

حضرت مجتبی آن کسی است که در وقت سخاوت چند مرتبه نصف مال خودش را در راه خدا می دهد و دو مرتبه تمام اموال خودش را در راه خدا میدهد ۲۵ مرتبه پیاده به خانه خدا می رود ؛ وقتی که می خواهد مشغول عبادت بشود و شروع به مقدمات عبادت میکند که وضو باشد بندهای مبارکش میلرزد، وقتی میخواهد وارد مسجد و خانه ی خدا بشود همانطور که نقل شده است عرض میکند: یا محسن قد اتاک المسیء انت المحسن و انا المسیء ؛ کان الحسن اذا ذکر المؤت بکاء و اذا ذکر القبر بکاء و اذا ذکر البعث و النشور بکاء ، در مقام خوف از خداوند متعال و عقباتی که انسان در پیش دارد با مقام عصمتی که آن بزرگوار دارد وقتی یاد مرگ می افتد گریه می کند وقتی به یاد قبر می افتد گریه میکند وقتی به یاد بعث و نشور می افتد گریه میکند.

در مقام علم هم همانطور که همه نقل می کنند بسیار میشد که امیرالمؤمنین برای اینکه مردم متوجه فضایل و مقامات آن حضرت بشوند مطالب علمی وجواب سؤال مردم را به آن حضرت ابلاغ می فرمود درباره ی علم آن بزرگوار آن همه قضایایی است که نقل شده است ؛ عرض کردم موقعیت اقتضای اینکه انسان بتواند حتی شمه ای از فضایل و مناقب آن بزرگوار را ذکر کند نیست ....

منبع: فایل صوتی سخنان مرجع ولایی آیت الله العظمی حاج اقا علی صافی.

 
دانلود اشعار در ارتباط امام زمان عج مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
سه شنبه, 17 تیر 1393 ساعت 06:59

کتاب در انتظار وصال و قسمت اشعار در ارتباط با حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف از کتاب رازدل مرجع ولایی مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی اعلی الله مقامه توسط آقای محمد جواد صافی نوه معظم له به صورت اندروید در آمده است که در زیر میتوانید دانلود کنید. از بیت مرحوم آیت الله العظمی صافی بخصوص فرزند برومندشان جناب مستطاب آقای حاج آقا مصطفی صافی(دام عزه)  بخاطر در اختیار گذاشتن این مطلب سپاسگزاریم.

 

نرم افزار کتاب راز دل قسمت امام زمان (عج) برای گوشی های اندروئید :

دانلود

.....

نرم افزار کتاب در انتظار وصال برای گوشی های اندروئید :

دانلود

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 17 تیر 1393 ساعت 08:51
 
غزلی عارفانه از مرحوم آقا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
پنجشنبه, 22 خرداد 1393 ساعت 08:11

جانا ز هجر رویت شب تا سحر بسوزم

شب تا سحر برایت با اشک تر بسوزم

چون صبح می شود باز تا شام من غمینم

با این غمی که دارم شام دگر بسوزم

در رهگذر بیایم از تو سراغ گیرم

چون کام برنیاید در رهگذر بسوزم

با دوستان نشینم ، باذکر تو قرینم

از جمع دوستان باز من بیشتر بسوزم

چون آفتاب بینم ، ای آفتاب عالم

چون زیر ابر هستی من بیشتر بسوزم

هر جا قدم گذارم در سوز و ساز هستم

هم در حضر زهجرت هم در سفر بسوزم

تو از (علی صافی) گیری خبر چه نیکوست

چون نیستم ز حالت من با خبر بسوزم

میلاد با سعادت منجی عالم بشریت واسطه فیض الهی ولی عصر حجت بن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف بر تمامی دوستداران حضرتش مبارک و فرخنده باد.

 
مرحوم آقا و آیت الله خامنه ای در یک قاب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
شنبه, 17 خرداد 1393 ساعت 08:47

تصویر زیر مربوط است به دیدار رهبر انقلاب با مرحوم آیت الله العظمی سید محمد رضا گلپایگانی بعد از انتصاب معظم له به مقام رهبری .

از سمت راست: مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی ، مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی و مقام معظم رهبری.

 

 
ارتباط مرحوم آقا با امام خمینی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
سه شنبه, 13 خرداد 1393 ساعت 17:34

مرجع عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (اعلی الله مقامه) با رهبر فقید انقلاب مرحوم آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) ارتباط نزدیکی داشتند و سابقه این ارتباط به سالهای بسیار دور بر می گشت.

بنا به گفته موثقین مرحوم امام بسیار برای آقا احترام قائل بودند و زمانی که ایشان برای اموری به جماران می رفته اند امام تا دم در به استقبال معظم له می آمدند و پس از معانقه ایشان را راهنمایی می کردند و کنار خود جایشان می دادند و دیگران را از اتاق خارج می کردند و آن دو رجل الهی تنها با هم به گفت و گو می پرداختند.

زمانی که مرحوم آیت الله العظمی خمینی در نجف تبعید بوده اند یک تلگراف تشکری برای مرحوم آقا فرستاده اند که این تلگراف در جلد اول صحیفه نور موجود است و اهل فضل بهتر معنای آن را درک می کنند. بنا به گفته آیت الله العظمی آقای حاج شیخ لطف الله صافی در آن زمان غیر از ایشان امام برای کسی آیت الله ننوشته بودند.

متن تلگراف :

جلد اول - صفحه 445 -  تلگراف تشكر به آقای علی صافی گلپایگانی "ورود امام به نجف "
تلگراف
زمان : 18 مهر 1344 / 14 جمادی الثانی 1385
مكان : نجف
موضوع : پیام تشكر
مناسبت : ورود امام خمینی به نجف
مخاطب : صافی گلپایگانی ، علی
صفحه : 445
از نجف به قم
حضرت آیت الله حاج آقا علی صافی (1)
از الطاف كریمه جنابعالی و حضرت آقای اخوی متشكرم .
خمینی

آیت الله کمیلی موّحد در خصوص رابطه مرحوم آیت الله العظمی صافی با مرحوم امام چنین نقل کرده اند:

روابط آیت‌الله صافی و امام خمینی چگونه بود؟

روابط بسیار دوستانه و صمیمانه‌ای داشتند. این روابط به سال‌های خیلی دور بازمی‌گشت. همانطور كه گفتم، امام پس از آمدن به ایران و اقامت در قم به دیدار ایشان آمدند. مرحوم آیت‌الله شیخ علی صافی پیش از آشنایی با آیت‌الله گلپایگانی، با امام خمینی از جانب پدرشان ارتباط داشتند. این ارتباط خیلی قدیمی بود؛ وقتی پدر امام شهید شد، خانواده امام به منزل دایی ایشان (آیت‌الله آقا شیخ محمدسعید) كه از علمای بزرگ منطقه بود، آمده بودند تا ایشان پیگیری كنند. همچنین مرحوم آقا شاگرد درس فلسفه امام بودند و در درس اشكال می‌كردند. امام خمینی هم همواره از بزرگی آخوند ملا جواد صافی در نزد بزرگان قم یاد می‌كردند. پیش از انقلاب هم، ایشان نامه آیت‌الله گلپایگانی را برای امام به پاریس می‌برند. پس از انقلاب هم با امام رفت و آمدهایی داشت. همچنین بر پیش‌نویس قانون اساسی شرحی مفصل نوشتند و به امام دادند. گاهی هم برخی نگرانی‌ها را در دیدار با امام در جماران مطرح می‌كردند؛ همچون گرفتاری‌های پیش آمده برای برخی علما در آن دوران. در قضیه آقای شریعتمداری هم از طرف امام واسطه شده بودند كه قضیه حل شود كه بعد از آن گفتند: «برخی نگذاشتند حل شود!» این دیدارها هرازچندگاهی، تا سال 65 برقرار بود.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 13 خرداد 1393 ساعت 17:54
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 25