سایت دوست داران حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی گلپایگانی
اجازه نقل روایت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
دوشنبه, 04 اسفند 1393 ساعت 11:22

اجازه روایی عالم ربانی مرحوم آیت الله آخوند ملا محمد جواد صافی گلپایگانی(اعلی الله مقامه) به فرزند ارشدشان مرجع ولایی مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی (رحمةالله علیه).

 
آیت الله خوانساری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 10:27

در 27 ربیع‌الثانی سال 1405 هجری قمری بزرگمردی از عالم شیعه پس از 96 سال زندگی پر برکت چهره در خاک فرو بست. آیت الله العظمی آقای حاج سید احمد خوانساری قدس سره یکی از بزرگترین و اخلاقمدار ترین علمای معاصر شیعی. مرجع راحل مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی رحمةالله علیه درباره این شخصیت بزرگ علمی فقهی اخلاقی و معنوی فرموده اند:

«من درس آیت الله سید احمد خوانساری نرفته ام ولی عقد اخوت با ایشان خوانده بودم یک روز رفتم گفتم می خواهم با شما صیغه عقد اخوت بخوانم ، قبول کرد و خواند من مکرر می رفتم منزلش ربط ما با آسید احمد بیشتر بود از همه اینها تا طهران هم که رفت همین طور، خیلی به ما اعتنا داشت ، و به ما اهمیت می داد هم به جهت علمی مان و هم به جهات دیگر ،هر وقت این آقای آسید احمد را رفتم دیدمش آدم اگر اعتقادش زیاد نمی شد به روحانیت، کم نمی شد یعنی وضعی داشت که انسان خیلی تحت تاثیر قرار می گرفت.»

قابل ذکر است که مرحوم آیت الله العظمی خوانساری روزی که اخوان عظیمتین حضرت آیت الله العظمی حاج آقا علی صافی (ره) و حضرت آیت الله العظمی آقای حاج شیخ لطف الله صافی (مدظله العالی) به منزلشان رفته بودند بعد از اینکه این دو خارج میشوند آیت الله العظمی خوانساری فرموده بود این دو امید آینده اسلام هستند. همچنین بعد از فوت آیت الله العظمی خوانساری مرحوم آیت الله العظمی خمینی به مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا علی صافی فرموده بودند شما به جای آقای خوانساری تشریف بیاورید طهران و در مسجد آسید عزیز الله که مهمترین مسجد آنزمان طهران بوده نماز بخوانید  که مرحوم آقا قبول نکرده بودند.

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 28 بهمن 1393 ساعت 11:04
 
شعر آقا در زمان تبعید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
سه شنبه, 21 بهمن 1393 ساعت 16:54

مرحوم ایت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی : «در موقعیکه زمان محمد رضا پهلوی در حال تبعید به سر میبردم و روزگاری با شکنجه و اذیتها و صدمات روحی میگذشت و بحمدلله استقامت و صبر نمودم ، برای تحریک مسلمانان به دفاع از حریم اسلام گفته ام»:

ای مســـــلمان عزت دیرینه را از سر بگیر

درس صبر و استقامت را ز پیـــــــغمبر بگیر

ای تو بودی کز تو می لرزید پشت روزگار

چون نیاکان خیز و زین چرخ کهن چنبر بگیر

پرچم اسلام را افراشتی در بر و بحـــــر

در پــــــــناه دیـــــن بیا و باز بحر و بر بگیر

ادامه مطلب...
 
مرحوم آقا در سخن بزرگان حوزه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 15:12

 

 

خوشتر آن باشد که سر دلبران/ گفته آید در حدیث دیگران

سخنان بزرگان و علمای گذشته و حال در خصوص شخصیت والامقام مرجع ولایی فقیه صمدانی مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (اعلی الله مقامه):

امام خمینی: من همیشه به شما دعا می کنم. (تلگراف به مرحوم آقا در سال 44شمسی از نجف) حضرت آیت الله حاج آقا علی صافی از الطاف کریمه جنابعالی و حضرت آقای اخوی متشکرم. خمینی.

آیت الله سید جمال الدین گلپایگانی در اجازه اجتهادشان به مرحوم آیت الله صافی مینویسند: العالم، العیلم، العلام و الفاضل الکامل، الهمام، علم الاعلام، حجةالاسلام، الشیخ الزکی، الشیخ علی الصافی الگلپایگانی.

آیت الله سید احمد خوانساری: این دو (آیتین صافی) امید آینده اسلام هستند.

آیت الله سید ابوالقاسم خویی: اخوان ایمانی وفقهم الله تعالی وجود معظم له را مغتنم شمرده از افاده و استفاده و تجلیل و تکریم دریغ ننمایید.

آیت الله شیخ محمد تقی بهجت: علماً و عملاً ایشان را تایید میکنم.

آیت الله حاج شیخ لطف الله صافی: همه جا خدا را بر خلق برگزيد و رضاي احدي را بر رضاي او مقدم نداشت و هيچ‌گاه از گفتن حق، ترس و واهمه‌اي به خود راه نمي‌داد؛ حتي بزرگان را موعظه و نصيحت مي‌كرد و آنان نيز تذكرات او را مغتنم مي‌شمردند.

آیت الله شیخ  ناصر مکارم: اين فقيه بزرگوار عمری را در راه اعتلای مذهب اهل بيت (عليهم السلام) و نشر آثار خاندان عصمت (عليهم السلام) گذراند و به اين بزرگواران عشق می ورزيد و حد اعلای ارادت را نشان می داد.

آیت الله شیخ جعفر سبحانی: مقام علمی ایشان بالاتر از آن است که من در آن باره سخن بگویم، در حقیقت ارشد تلامیذ مرحوم آیت الله العظمی بروجردی بود ؛ مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ علی صافی ذوب در امام زمان و حضرت حجت بود نام حضرت و نشان حضرت به گوشش می رسید یک نوع تحولی در روح و روان او پیدا بود.

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 05 بهمن 1393 ساعت 09:10
 
خمس جهیزیه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط العبد   
یکشنبه, 21 دی 1393 ساعت 14:04

استفتاء از مرجع ولایی مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی قدس سره درباره خمس جهیزیه دختران:

سوال: پول یا اجناسی که والدین جهت جهیزیه دختر کنار می گذارند آیا خمس دارد؟

پاسخ: در صورتی که از فایده میان سال بوده و به دختر خود هدیه کند خمس ندارد.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 33